Całoroczna oranżeria - o czym musisz pamietać
Dom

Całoroczna oranżeria — o czym musisz pamiętać?

Oranżerie stają się coraz popularniejsze. Poza walorami estetycznymi mogą pełnić rolę miejsca stworzonego dla relaksu w otoczeniu natury, niezależnie od pogody. Aby cieszyć się takim pomieszczeniem cały rok, należy zastosować odpowiednie rozwiązania.

Ogród zimowy, czyli zielona oaza w zaciszu własnego domu

Dużym zainteresowaniem cieszą się oranżerie całoroczne, w których nasze rośliny mogą przebywać bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, dzięki czemu możemy się cieszyć okazami, które inaczej nie byłby w stanie przetrwać w naszym klimacie. Takie pomieszczenie często traktujemy jako przedłużenie w domu i niejako przestrzeń do spędzania wolnego czasu i odpoczynku. Aby oranżeria mogła służyć nam okrągły rok, należy ją odpowiednio wyposażyć nie tylko w meble, ale też i właściwe ogrzewanie. Jeśli nie wiemy, jak zaplanować nasz zimowy ogród całoroczny, możemy skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w tym zakresie w naszej okolicy, wyszukasz je na przykład, wpisując
w Google frazę oranżeria mazowieckie.

Jak stworzyć funkcjonalną oranżerię?

Wybór odpowiedniego ogrzewania do ogrodu zimowego to najważniejsza kwestia, która pozwoli na wygodne korzystania z tego pomieszczenia i zapewni odpowiedni klimat naszym roślinom. Jeśli decyzja o budowie oranżerii zapada w czasie planowania budowy domu, sprawa jest dużo prostsza, ponieważ możemy poprowadzić ten sam system grzewczy w całym budynku. W przypadku tworzenia tego pomieszczenia na późniejszym etapie warto rozważyć ogrzewanie elektryczne lub wykorzystać specjalistyczne urządzenia przenośnie dedykowane tego typu wykorzystaniu. Warto zadbać o to, aby wybrane przez nas ogrzewanie można było łatwo regulować w zależności od potrzeb własnych i hodowanych roślin. Bardzo istotną kwestią jest rozmieszczenie wybranego ogrzewania, tak by emitowane przez nie ciepło nie szkodziło roślinom, które nie mogą być wystawione na ciągle działanie urządzeń grzewczych. Odpowiednie instalacje świetlne i prawidłowo dobrane ogrzewanie, pozwoli nam hodować nawet najbardziej egzotyczne gatunki roślin i spędzać czas w miejskiej dżungli.

Możesz również polubić…