Jak zorganizować niezapomniany bankiet firmowy
Firma

Jak zorganizować niezapomniany bankiet firmowy?

Imprezy firmowe nie cieszą się dużym uznaniem wśród pracowników, bynajmniej w większości przypadków. Jeśli jednak chcesz to zmienić u siebie, przygotuj niezapomniany bankiet, który zmieni nastawienie ludzi do tego typu spotkań.

Kiedy warto pomyśleć o bankiecie w firmie?

Jest wiele okazji, aby wspólnie z pracownikami zasiąść do stołu i świętować sukcesy formy. Może eto być rocznica działalności, zmiana zarządu lub wdrożenie nowego intratnego projektu. Jeśli znajdzie się odpowiednia okazja, musisz podjąć decyzję co do miejsca zorganizowania takiej imprezy. Ma to duże znaczenie ze względu na warunki lokalowe i dojazd pracowników. Najlepiej, aby był to dobry hotel, który ma doświadczenie organizowaniu bankietów. Sporo osób decyduje się na hotele poza miastem, które położne są z dala od zgiełku. Przy takich hotelach zazwyczaj wybudowane są duże parkingi, które pomieszczą wszystkich zaproszonych gości.

Organizacja to podstawa

Oprócz odpowiedniego lokalu istotna jest odpowiednia organizacja bankietu. Najlepiej zacząć od zamówienia smacznych posiłków, które będą zróżnicowane pod kątem składników. Na pewno znajda się wśród Twoich gości osoby, które są wegetarianami lub stosują jak formę diety. Zapytaj wcześniej o preferencje żywnościowe zamów odpowiednią firmę, np. Event Catering. Jeśli chcesz liczyć na pyszne, zdrowe i elegancko podane posiłki, doświadczona firma to podstawa.

Następnie zastanów się nad formułą imprezy. Najczęściej przebiega ona według schematu – formalna i nieformalna część. W pierwszej części spotkania odbywają się różne przemówienia oraz prezentacje multimedialne. Najlepiej, aby w hotelu była dobrze wyposażona sala konferencyjna z dobrym zapleczem technicznym. Oświetlenie i nagłośnienie to podstawa udanej imprezy.

Natomiast w drugiej, znacznie luźniejszej, jest czas na uroczysty obiad czy kolację oraz wspólną zabawę. Warto zatrudnić zespół muzyczny, który poprowadzi ciekawie i z klasą poprowadzi imprezę. Możesz też wybrać profesjonalnego DJ’a, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spotkań firmowych.

Oczywiście na imprezie najważniejsza będzie dobra atmosfera, która tworzą wszyscy pracownicy. Aby humor dopisywał, zaproś gościa lub kilku gości, którzy ubarwią spotkanie, np. artystycznymi pokazami. Pamiętaj również o wyglądzie sali, stołów, usadzeniu w odpowiedniej hierarchii biznesowej pracowników itp. Każdy szczegół jest bardzo ważny, jeśli chcesz, aby impreza firmowa przebiegła bez problemów i była na długi zapamiętana.