Różności

The Cranberries

Po dziesięcioletniej przerwie na muzyczną scenę powraca irlandzki zespół rockowy The Cranberries.

Szósty album zespołu zatytułowany “Roses”, ukaże się już 13 lutego 2012 roku. Produkcją zajął się wieloletni przyjaciel grupy Stephen Street. “Roses”, to powrót do korzeni i oryginalności dwóch pierwszych płyt: „No Need To Argue” i „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?” – zapowiadają muzycy.

Nagranie dwóch solowych albumów z różnymi muzykami, uświadomiło mi, że Noel oraz Mike potrafią stworzyć wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju akordy, które Ferg zbiera razem w całość. Podczas nagrywania płyty w studio aż grzmiało, Stephen był w swoim żywiole, więc wszystko poszło całkiem szybko – powiedziała o płycie wokalistka zespołu Dolores O’Riordan.

Zawsze miałem wrażenie, że powstanie następny album.  Podczas ostatnich sześciu lat, razem z Dolores wymienialiśmy się swoimi pomysłami. – dodaje Noel Hogan.

Grupa powstała 1980 roku w mieście Limerick w Irlandii, w niezmienionym do dziś składzie: Dolores O’Riordan, Mike Hogan, Noel Hoganoraz Fergal Lawler. Zespół sprzedał  ponad trzydzieści milionów płyt. W 2001 roku, po wydaniu albumu „Wake Up And Smell The Coffee”, który odniósł najmniejszy sukces w karierze The Cranberries, grupa całkowicie zawiesiła działalność.

Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują. – komentuje Dolores O’Riordan.

Możesz również polubić…