Co trzeba zabrać na kemping?
Dom Rodzina Różności

Co trzeba zabrać na kemping?

Dobrze wyposażony pojazd to podstawa w trakcie wyjazdu nad morze czy w góry. Meble do przyczepy kempingowej pozwalają na odpoczynek, przygotowanie posiłków oraz oferują miejsce do spania. Co jeszcze trzeba mieć przy sobie, żeby wyjazd nie zmienił się w szereg katastrof?

Co jest potrzebne do rozstawienia przyczepy?

Meble do przyczepy kempingowej i dodatkowe części, a także akcesoria są bardzo ważne, ale jeśli zabraknie rzeczy przeznaczonych do rozstawienia przyczepy, wakacje na pewno nie będą udane. Oprócz standardowych przedmiotów, które można znaleźć w każdej przyczepie (klucz do podpór, koło zapasowe, butla gazowa i stopień) warto mieć przy sobie specjalne deseczki po podpory. Są one szczególnie przydatne, kiedy parkujemy na grząskiej nawierzchni. Ważne są także bloczki pod koła, taśmy izolacyjna, gumowy młotek (ze względów bezpieczeństwa) przeznaczony do wbijania śledzi w przypadku nabycia przedsionka/daszka. Potrzebny jest przedłużacz i adapter, baniak na szarą wodę i płyn do toalet.

Wyposażenie przyczepy – czego nie może zabraknąć w środku?

Mele do przyczepy kempingowej to podstawa, ale dodatkowo warto mieć przy sobie rozgałęziacz, sznurek przeznaczony do suszenia prania, miskę do robienia prania, niewielką ilość proszku, mydło, papier toaletowy, ręczniki do łazienki, grill wraz z rozpałką, baniak z wodą, prześcieradła, kołdry, poduszki oraz dodatkowe koce. Warto wziąć ze sobą nożyczki, worki na śmieci, torbę plażową, zmiotkę oraz szczotkę i latarkę.

Na wakacjach trzeba jeść, a każdy, kto podróżuje z dziećmi, zdaje sobie sprawę, że jedzenie jest serwowane niemalże bez przerwy. Pierwsze śniadanie o 6 rano, kolejne o 9 i tak dalej i tak dalej. Z tego względu trzeba mieć minimum dwa garnki, patelnię, czajnik, łopatkę do obracania jedzenia, sztućce, talerze, miseczki, kubki, ostre noże, gąbki, ściereczki kuchenne, obieraczkę, zapalniczkę, deskę do krojenia, folię aluminiową.

Aby cały wyjazd miał sens, trzeba mieć odpowiednią ilość jedzenia. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co warto ze sobą zabrać, gdyż każdy ma indywidualną dietę i zadowoli się czymś innym. Dobrze jest mieć przy sobie jedzenie, które się nie zepsuje i jest szybkie w przygotowaniu. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju makarony, zupki instant, dania w słoikach wymagające tylko podgrzewania i inne wygodne i jednocześnie smaczne posiłki.

Możesz również polubić…